Nové mateřské centrum Kouzelný domeček začalo včera fungovat v boční části budovy sokolovského kina Alfa. Den otevřených dveří zařízení pro rodiče s nejmenšími dětmi se ale uskutečnil už ve středu odpoledne.
„Trvalo rok, než se nám podařilo prostory centra zprovoznit. Byly tady nutné stavební úpravy. Na ty jsme museli sehnat sponzory,“ uvedla ke vzniku centra jedna ze členek Gabriela Račanská.
Program centra je rozdělen od pondělí do pátku tematicky a podle věku dětí. Například v pondělí je od devíti do jedenácti hodin program určen dětem od jednoho do jednoho a půl roku. Připraveny jsou pro ně říkanky a malování v kolektivu. Odpoledne od patnácti do šestnácti hodin je připraven krátký program nazvaný Setkání miminek a maminek.
Mateřské centrum Kouzelný domeček nabízí rovněž výuku německého jazyka hrou, dále pak tak zvanou výtvarnou dílničku, cvičení, zpívání a další aktivity.
Při středečním dnu otevřených dveří vítala maminky a děti tříletá Žofie Vojtová v převleku princezny. „Moc se mi tady líbí a budu sem ráda chodit,“ pochvalovala si.
V případě zájmu se mohou maminky informovat na telefonních číslech 775 969 838 nebo 777 083 078. Prostory centra lze po dohodě využít i k oslavám narozenin.