Důrazně se ohradila k článku převzatém od zahraničních agentur a zveřejněném na titulní straně úterního vydání našeho listu majitelka jedné ze sokolovských cestovních kanceláří Lenka Fojtíková.
Zpráva uvádí, že na pobřežích Costa Brava, Costa Blanca a na ostrově Malorca se přemnožily medúzy natolik, že se nedá vlést do vody a turistická střediska zavírají pláže. Medúzy také útočí na turisty a požahaly tisíce lidí. desítky z nich podle článku skončily s horečkami a nevolností v nemocnici.
„Tato informace se absolutně nezakládá na pravdě možná se týká ostrova Mallorca. Tam my nejezdíme a proto nemáme o ostrově bližší něm informace. Mám i stanovisko turistické agentury Delfín, sídlící v Lloret de Mar, což je centrum Costa Bravy, a zajišťující servis na celé Costa Bravě - konkrétně ve střediscích Tossa, Lloret, Malgrat a Calella. Uváděná informace o přemnožených medúzách je naprostý nesmysl,“ zdůrazňuje Fojtíková.
„Kvůli této informaci nám od úterka volají znepokojení turisté, kteří se dosud těšili na svou dovolenou,“ doplňuje majitelka.