Sokolovsko/ Vzhledem k tomu, že Sokolovsko se řadí z hlediska výskytu rakoviny mezi kritické regiony v rámci celé České republiky, nabízí sokolovská nemocnice preventivní vyšetření. Již po čtvrté se připojila k Evropskému dni melanomu, který letos připadá na pondělí 7. května.
„Opět po roce si mohou nechat lidé zkontrolovat odborníky pigmentová znaménka na těle ručním dermatoskopem na kožním oddělení nemocnice,“ uvedla mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Hildegarde Bejlková. „Lékaři oddělení budou pacientům k dispozici nepřetržitě od 7. 30 až do 17 hodin,“ upřesnila.
O toto vyšetření je v Sokolově již tradičně veliký zájem. „V loňském roce jsme vyšetřili necelou stovku lidí. Přímo onemocnění melanomu jsme nezaznamenali. V předchozích letech jeden,“ doplnila primářka oddělení Helena Němcová.
Karlovarská krajská nemocnice se také podílí na projektu Ženy ženám, který připravila společnost AVON ve spolupráci s Aliancí českých organizací a žen s rakovinou prsu. „Ženy, které mají zájem o zvýhodněné vyšetření se mohou objednávat na pracovišti mammoscreeningu v nemocnici v Sokolově,“ řekla asistentka ředitelky sokolovské nemocnice Petra Soukupová. „Společnost přispěje na každé mamografické nebo sonografické vyšetření částkou v hodnotě dvěstě korun. Cena vyšetření se pohybuje v rozmezí třemi sty až osmi sty korunami,“ dodala s tím, že podrobnosti lze získat přímo v nemocnici v Sokolově.