Teploty šplhající až ke třiceti stupňům Celsia lákají obyvatele Sokolovska k vodě. Výjimkou včera nebylo ani sokolovské koupaliště Michal, kam někteří z návštěvníků zavítali včera vůbec poprvé. Koupaliště tam pro ně připravilo hned několik novinek. „Horko se v práci nedalo vydržet, a tak jsme doslova upalovali k vodě,“ řekla Mirka Malá ze Sokolova.

Koupaliště si od nových atrakcí slibuje hlavně přilákání většího množství lidí z regionu. „I proto zůstala cena vstupného stejná jako v loňském roce,“ řekl Karel Kotous z koupaliště Michal. Nově zbudované hřiště na plážový fotbal pokřtí již tento víkend hráči nejen z tuzemska. Sokolov hostí šesté mistrovství České republiky v beachsocceru.

Hřiště na koupališti Michal je jedno ze tří v celé republice s dostatečnými parametry pro pořádání mezinárodních zápasů. Diváci se tak mohou těšit na sportovce ze Slovenska, Polska, a dokonce několik hráčů brazilské národnosti. Jedno družstvo sestaví také karlovarský hokejový klub Energie. Účast zatím přislíbili Václav Skuhravý, Lukáš Mensator či trenér Václav Baďouček.

„Je dobře, že se v Sokolově pořádají takováto sportovní klání. Jsem zvědavý hlavně na hráče z Brazílie,“ svěřil se Tomáš Klíma ze Sokolova, který včera nové hřiště obdivoval a koupání na Michalu si nenechal ujít.

Velkou novinkou tohoto roku je otevření koupaliště milovníkům windsurfingu a kitingu. Nesmí však ohrožovat plavce jízdou v blízkosti vyhrazeného plaveckého úseku. V takovém případě může plavčík neukázněného návštěvníka z koupaliště vykázat bez nároku na vrácení vstupného. „S kitery a surfaři ale počítáme spíš za horšího počasí, kdy koupaliště nebude plné plavců,“ dodal Kotous. Vstupné se pak pohybuje mezi padesáti a sto korunami.
Surfaři jsou však k nové atrakci zdrženlivější. „Neumím si představit, kde se bude nastupovat na surf. Navíc je tam poměrně slabý vítr,“ podělil se o své obavy Ivo Sochovský.

Zda se podaří sladit provoz koupaliště pro aktivní sportovce i běžné návštěvníky, tak zřejmě ukážou až prázdninové měsíce.