Konalo se tam regionální kolo soutěže Emco Dance Life Tour 2010, které přitom bylo největší soutěží tanečních skupin v České republice. Soutěžilo se totiž hned ve čtyřech věkových kategoriích a třech výkonnostních třídách včetně jazz dance, latinshow, show dance, modern dance, disco a street dance.

Velký úspěch přitom sklidila pořádající taneční škola Mirákl, která profesionální porotu, ve které zasedla například mezinárodní porotkyně Miluška Petrová nebo vítěz televizní soutěže Star Dance Jan Onder, oslnila všemi šesti soutěžními choreografiemi. „Zajistili jsme si tak postup na mistrovství Čech, kde bude velká konkurence,“ řekla vedoucí taneční skupiny Mirákl Andrea Burešová. Mirákl bude patřit mezi favority. Vždyť jen loni získal čtrnáct nominací na mezinárodní soutěže. Mezi největší úspěch pak patří loňské páté místo na mistrovství světa, které se konalo v Kanadě.

Mirákl zvládl pořádání tak rozsáhlé a unikátní soutěže na jedničku. Už příští rok by se tak v Sokolově mohlo konat i mistrovství České republiky. „Máme výborný tým složený z rodičů dětí, které v Miráklu tančí. Navíc velmi kvalitní je spolupráce s městským domem kultury,“ doplnila Andrea Burešová.

Sokolovská taneční skupina čítá 130 členů. V sobotu se jich na parketu při Emco Dance Life Tour 2010 představilo hned sedmdesát.