Sokolov/ S výraznýžm dopravním omezením a objížďkami budou muset od počátku května počítat řidiči v Sokolově. Důvodem je pokračující rekonstrukce mostu přes řeku Ohři. Ten bude úplně uzavřen ve směru od centra města do Kraslic. Osobní automobily a nižší dodávky budou opět využívat v tomto směru lávku pro pěší v těsné blízkosti rekonstruovaného mostu.
„Nákladní vozy do 10 tun odbočí na okružní křižovatce do ulice K. H. Borovského pojedou směrem k okresnímu soudu. Na světelné křižovatce se dají doleva směrem k ulici Jednoty, Nádražní zpět na Kraslickou,“ popsala jednu z objízdných tras tisková mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková. „Vozy Mezinárodní kamionové dopravy jedoucí od Kraslic do centra mohou jednosměrně odbočit do ulice Nádražní či pokračovat směrem k okružním křižovatkám směrem na Dolní Rychnov,“ uvedla další objízdnou trasu Mašková.
Omezení, které by mělo skončit 18. května se týká i autobusů městské hromadné dopravy. V tomto termínu se dočasně ruší autobusová zastávka u druhé základní školy v Sokolově. Autobusy budou odkláněny na okružní křižovatce směrem k okresnímu soudu a dále do ulice Nádražní.
Město Sokolov již podobnou situaci zažilo v souvislosti se zahájením rekonstrukce mostu. Městští strážníci však zaznamenali pouze drobnější problémy.
„Dá se říci, že se vše obešlo bez vážnějších komplikací a vše proběhlo hladce.,“ uvedl velitel sokolovské městské policie Zdeněk Bína. „Motoristé však musejí počítat s dopravními zácpami, především v ranních a odpoledních hodinách,“ varuje.
Objízdné trasy budou stějně jako v loňském roce značeny.
Tímto omezením rekonstrukce mostu skončí.