Řady sokolovské městské policie rozšíří tělesně handicapovaní lidé. A to hned dva. Obsluhovat budou kamerový systém, který střeží ulice města.
Tělesně postižení začnou od dubna pracovat jako městští strážníci na poloviční úvazek nejdříve na zkušenou. „Poté vyhodnotíme, zda to funguje, či nikoliv,“ řekl k novince starosta Sokolova Karel Jakobec.

Z několika stovek lidí vytipoval úřad práce desítku těch, kteří se zúčastnili výběrového řízení. Jeden pracovník bude monitorovat systém čtyři hodiny dopoledne a poté ho vystřídá druhý na další čtyři hodiny. Sledovat situaci ve městě budou na šestnácti kamerách od pondělí do pátku. Poté převezme dozor policie státní. Městská policie nápad vítá. „Několikanásobně se zvýší efektivita kamerového dohlížecího systému,“ řekl velitel Městské policie v Sokolově Petr Kubis. Obsluha kamer tak může v případě potřeby upozornit nejen na problém s průjezdností městem, ale i na pejskaře, kteří znečišťují veřejná prostranství. „Takovéto přestupky budou strážníci nekompromisně pokutovat,“ dodal Kubis.

Občané reagují opatrně. „Nelíbí se mi, že je město plné kamer, ztrácím soukromí. Na druhou stranu, pokud pomůže v případech, jako jsou zácpy nebo zloději, jsem pro,“ uvedl jeden z občanů Sokolova, který si nepřál zveřejnit své jméno. Do konce tohoto roku je v plánu zprovoznit až dvacítku kamer.