Kolony vojáků se budou krajem přesouvat ve dnech 25. až 27. února, 2. až 4. března a 9. března. Upozornila na to Andrea Kávová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

„Předpokládaný čas pohybu vozidel po silnicích regionu se plánuje v uvedených dnech mezi třetí hodinou ranní a třetí odpolední,“ upozornila Kávová. Vojenské kolony sice budou mít doprovodná vozidla, ale přesto se o hladký přesun postarají i policejní hlídky. „Kolony se budou přesouvat z Pomezí směrem na Doupov po silnici I/6 a také po objízdné trase obchvatu kolem Královského Poříčí,“ konstatovala mluvčí.

V odpoledních hodinách může podle jejích slov dojít ke zpomalení provozu v Sokolově, kde se mohou tvořit i zácpy. „Žádáme proto řidiče o zachování klidu a o pochopení,“ vyzvala motoristickou veřejnost Kávová. Každá kolona vojenských vozidel přitom může mít podle jejích slov až 25 strojů.
Pokud řidiči potkají kolony vozidel, měli by si uvědomit, že je nesmějí předjíždět. „Je zakázané se do kolony i zařazovat,“ upozornila Kávová. Řidiči, kteří toto nedodrží, se vystavují riziku až dvoutisícové pokuty.

Vojáci se ze společného cvičení sil NATO v Karlovarském kraji budou vracet ve dnech 11. a 12. března. „O přesných časech přesunů po stejné trati, tedy po silnici I/6, budeme s dostatečným předstihem informovat,“ dodala Kávová.