Tragický víkend, který na silnicích Česká republika zaznamenala o víkendu, se vyhnul těm sokolovským. Při nehodách zemřelo čtrnáct lidí. Policisté i tak na Sokolovsku řešili několik dopravních nehod, při nichž sehrála roli nepřiměřená rychlost na zledovatělých silnicích.

Příkladem je nehoda, která se stala v takzvané zatáčce smrti za Kraslicemi, když řidič vyjížděl z města. Motorista v prudké zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat. Následně přejel do protisměru, kde narazil do svodidel. Ta ho pak odhodila mimo komunikaci. „Při střetu se naštěstí nezranil,“ uvedla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.
Víkend byl kritický i pro řidiče kamionů. Na silnicích se z tajícího sněhu začala tvořit ledovka. Problémy měly nákladní vozy například v Jindřichovicích.

Silničáře zaměstnaly nejen namrzající vozovky, ale také asi hodinové husté sněžení. „Podařilo se nám však v rychlosti silnice solit, a tak sníh z nich mizel,“ uvedl dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Silnice jsou podle jeho slov sjízdné. „Nemůžeme ale vyloučit, že to tak bude i nadále,“ podotkl. Reaguje na to, že tající sníh způsobuje na některých místech, například v okolí Slavkovského lesa, velké problémy. „Očekáváme sice počasí bez srážek. Ale i když se teploty budou pohybovat mírně nad nulou, silnice budou namrzat, protože jsou dostatečně promrzlé,“ varoval dispečer. Zároveň varoval před namrzajícími mlhami.

Podle meteorologa ze Šindelové Rudolfa Kovaříka se očekává příznivější počasí. I tak ale nabádá motoristy k opatrnosti. „Přívaly sněhu nehrozí. Bude polojasno, avšak ráno a večer budou teploty klesat hlouběji pod nulu. Mráz se v některých polohách udrží i přes den,“ doplnil k předpovědi Kovařík.