Od 1. ledna tohoto roku je novým provozovatelem Nemocnice Sokolov společnost NEMOS Sokolov, s.r.o., kterou zastřešuje manažerská skupina řídící sousední Nemocnici Ostrov. Vedení v Sokolově slibovalo, že zde návštěvníci i pacienti narazí na nové přístroje a zázemí. V pondělí nemocnice představila některé z dokončených projektů.

„Byl zahájen provoz kavárny Nemos café, stomatologické ordinace i zubní pohotovosti a zapomenout nesmíme na unikátní, nově nainstalovanou magnetickou rezonanci,“ řekla mluvčí sokolovské nemocnice Petra Soukupová. Pacienti se tak mohou těšit, že jejich organismus nebude již tolik zatížen RTG zářením. Vysoce kvalitní snímky celého těla a zejména měkkých tkání jsou prý samozřejmostí. „Co se týče samotného přístroje, jedná se o unikát, jediný přístroj v Karlovarském kraji,“ tvrdí biomedicínský inženýr Jan Roudnický.

A jak s úsměvem upřesnil, pacienti jistě uvítají fakt, že tento přístroj je mnohem rychlejší. „V některých případech bude zkrácení doby výkonu ze 45 minut na pouhých pět až deset,“ dodal Roudnický. Celou akci financovala Sokolovská uhelná. Přístroj stál 22 milionů korun, na další 4 miliony vyšla stavební část. Ředitel nemocnice také slíbil, že od září bude toto pracoviště posíleno o nového primáře a další atestovanou lékařku. Nově začala sloužit veřejnosti také kavárna, kde můžou personál, pacienti i návštěvy posedět v důstojném prostředí. Postavena byla z prostředků nemocnice a stála tři miliony korun. „Doposud jsme se scházeli buď na pokoji či na chodbě u automatu na kafe,“ podotkl jeden z pacientů.

A do třetice se nemocnice chlubí novou stomatologickou ordinací, ve které se také slouží zubní pohotovost. Ta otestovala provoz již o minulém víkendu. „Hned první sobotu přišlo dvanáct pacientů a v neděli osm,“ hlásí zubní lékařka Petra Bauerová. Radost neskrýval ani hejtman Karlovarského kraje. „Chlapci Soukupovci, smím–li je tak nazvat, jsou mladí a svou práci dělají dobře,“ řekl s úsměvem Josef Novotný. Slíbil, že kraj bude nadále rovnoměrně podporovat karlovarskou, chebskou, ale i sokolovskou nemocnici.