Až od ledna příštího roku začne fungovat v sokolovské nemocnici právě budovaný centrální příjem. Původně měla být recepce otevřena prvního listopadu a kompletní centrální příjem o měsíc později. Důvodem skluzu jsou podle ředitelky nemocnice Věry Procházkové technické náležitosti spojené s otevřením příjmu.

„Teprve nyní jsme přijali koordinátorku, která má vše na starost. Chybí například vybavení pokojíčku pro pacienty a další věci, které nelze uspěchat,“ vysvětluje Procházková.

Příchozí pacienti budou o místě centrálního příjmu informováni pomocí tabule u vchodu do areálu. V recepci je čeká akutní ošetření, nebo je pracovníci odkáží na ambulance jednotlivých oddělení.

„Centrálně by se na tomto místě měly i vybírat regulační poplatky. Počítáme s tím, že zbouráme vrátnici a místo ní přibudou nová parkovací místa. Jsme si vědomi, že vjezd do nemocnice je komplikovaný,“ uvedla ředitelka.Kromě většího komfortu pro pacienty si vedení nemocnice slibuje i úsporu v počtu personálu.„V nočním provozu ušetříme tři až čtyři lidi. Uleví se výrazně chirurgické ambulanci,“ doplnila Procházková.
Vzhledem k tomu, že se centrální příjem buduje ve spojovací chodbě mezi pavilony chirurgie, interny a laboratoře, mnoho pacientů po areálu nemocnice bloudí. „Myslela jsem, že to projdu lékárnou, ale musím se vrátit. Na dveřích je cedule s informacemi, kudy se na oddělení chirurgie dostanu,“ řekla včera jedna z pacientek nemocnice Alena Holásková.

O komplikacích s orientací pacientů vedení nemocnice ví. „Prosíme touto cestou naše pacienty o shovívavost,“ vzkazuje lidem ředitelka.
Centrální příjem včetně stavebních prací a přístrojového vybavení vyjde podle Procházkové na zhruba jedenáct milionů korun. Část finančních prostředků pokryje dotace z Evropské unie.