Zaskočeni byli včera lidé na sokolovském Starém náměstí nedaleko kostela. Kolem nich totiž projížděla auta, která do tohoto úseku za normálních okolností nesmějí. „Co se to děje? Tady je snad pěší zóna?“ divily se dvě maminky s kočárky, které se tam procházely.
Automobily jsou ještě dnes zhruba do sedmnácti hodin odkláněny z důvodu dokončení rekonstrukce silnice v ulici Rokycanově. Řidiči přijíždějí na Růžové náměstí z okružní křižovatky z ulice Rokycanovy, přes Rooseveltovu projedou kolem kostela, přes parkoviště u obchodního domu Výběr a vyjíždějí na Lidické nábřeží. Zítra, tedy 29. srpna, bude od půl osmé ráno do čtrnácti hodin uzavřen výjezd z Tylovy ulice do ulice Rokycanovy. Jedná se již o konečné položení nového živičného krytu a vzhledem k dodržení technologie je nutné minimálně na čtyři hodiny nechat komunikaci bez projíždění vozidel.
Jak již dříve uvedl sokolovský starosta Karel Jakobec, na práce ve zmíněném úseku, které mají skončit 30. srpna, naváže rekonstrukce další silnice. „Jedná se o komunikaci u soudu,“ upřesnil starosta