Pravidelné letní odstávky teplárenské soustavy napojené na elektrárnu Tisová se letos dotknou lidí jen minimálně. Začátek je plánovaný na pátek 22. srpna. Skončit by měly nejpozději ve středu 27. srpna. Ve většině míst v regionu se počítá se zprovozněním již koncem víkendu.
Pro teplárenskou soustavu v Sokolově existuje možnost nakoupit teplo z chemických závodů HEXION, což ČEZ stejně jako v minulých letech udělá.
Výjimkou je letos pouze sídliště Vítězná, které není možno tímto způsobem zásobovat. „Tady z technických důvodů v uvedené době teplá voda skutečně nepoteče. Odstávka začne v pátek po dvacáté hodině, takže se lidé stihnou ještě vykoupat,“ uvedl mluvčí skupiny ČEZ Martin Sobotka.
Pro ostatní obyvatele města Sokolova je dobrou zprávou i to, že provozovatel místní sítě s teplem letos žádnou vlastní odstávku na sekundárním potrubí neplánuje. Tuto skutečnost obyvatelé města vítají.
„Odstávka tepla a teplé vody byla v Sokolově pravidelně dva týdny. V této době si museli domácnosti vodu ohřívat. Dokonce jsem byla jednou v době odstávky i v nemocnici. Také tam netekla teplá voda a bylo to hodně nepříjemné,“ uvedla jedna ze sokolovských obyvatelek Anna Zourková.
„Je dobře, že se již situace zlepšila,“ doplnila.
Vedení elektrárny v Tisové navíc seznámilo velkoodběratele s termínem odstávky již v únoru tak, aby měli šanci naplánovat si v tomto období i opravy svých vlastních zařízení.
Možnost postupovat takto sladěně využijí v Březové, Bukovanech, Habartově a Královském Poříčí.
Po hlavních odstávkách by tak občany zmíněných sídel neměla obtěžovat jiná přerušení dodávky.
Údržba rozvodů v létě má svou logickou příčinu, v zimě by případná porucha lidi obtěžovala mnohem víc.
„Jednotlivé obce připojujeme, jakmile je to možné, v žádném případě se nečeká na dokončení všech oprav,“ uvedl vedoucí výroby v elektrárně Tisové Milan Andrejkovič.