Plánované blokové čištění ulic v okolí Starého náměstí v Sokolově se včera opět zdrželo. Důvodem byly neukáznění řidiči, kteří tradičně nechali stát na parkovištích své automobily a strážníci je museli nechat odtahovat.
„Tady už jsme měli začít pracovat a podívejte se, kolik aut tu stojí,“ ukazoval rozzlobeně na skoro plné parkoviště pracovník Sokolovských technických služeb.
Odtahová služba odvážela automobily také z Lidického nábřeží.
„Promiňte, úplně jsem na to zapomněl,“ přiběhl na poslední chvíli ke svému vozu jeden z řidičů, který ještě stačil se svým autem odjet.
„Ještě horší je to u sokolovské polikliniky. Tam také stojí hodně aut,“ řekl strážník, který na odtah vozidel dohlížel.
Velitel sokolovské městské policie Zdeněk Bína připomněl podobnou situaci z minulého týdne, kdy úklid ulic měli technické služby naplánovány na sokolovském náměstí Budovatelů.
„To jsme nechali odtáhnout přesně sedmnáct aut. Dnes je to ještě horší,“ řekl včera dopoledne Bína.
Odtažená vozidla končí v oplocené části sídla Sokolovských technických služeb. Jejich majitele čeká tisíci korunová pokuta.
„Tu musejí nejprve zaplatit u nás. Na to dostanou doklad a teprve poté si mohou své vozidlo v sídle technických služeb vyzvednout,“ upřesnil. „Ti lidé jsou nepoučitelní. Je to každý rok stejné,“ dodal rozzlobeně.