Tradiční a hojně navštěvovaná mezinárodní soutěž o nejhezčí ohňostroj nabídne i letos bohatý doprovodný program. Bohemka zažije dnes a zítra koncerty, vodní fontánu a v sobotu 4 000 prskavek zapálených na jednom místě.

„Původní záměr byl utvořit český rekord a zapálit je v jeden okamžik. Organizačně by to bylo však velmi náročné,“ řekl pořadatel Marek Kříž. Prskavky se proto rozdají mezi návštěvníky a ti po skončení každého ohňostroje dají najevo zapálením svůj obdiv té či oné světelné show. V té době nad nimi bude fotograf v horkovzdušném balonu a zachytí jedinečné okamžiky. „Nejen ohňostroje, ale i vodní fontána budou prostě něco nádherného,“ dodal Kříž.

Lety balonem si může vyzkoušet každý návštěvník. Dospělí za dvě stovky, děti do 40 kilo za polovinu. V souvislosti s akcí, o kterou je mezi veřejností zájem, dojde k dopravním omezením. „Parkování a hromadný odjezd vozidel budou rozděleny do několika etap,“ řekla mluvčí sokolovské policie Kateřina Dohnalová. Nejprve se zaplní plochy u Bohemie, autobusového nádraží, ul. K. H. Máchy a Karla Čapka. Poté se uzavře ulice Pionýrů a začne se stát u náměstí Budovatelů, včetně samotné plochy náměstí. Nakonec bude umožněno podélné stání v ulici Jednoty směrem k nádraží.