Problém při zateplení městského úřadu v Sokolově a s tím související montáže nových plastových oken je vyřešen. Dodavatel slíbil vyměnit již namontovaná okna, aby radnice při následné kontrole nemusela vracet dotaci.

„Firma se zavázala, že okna kompletně vymění,“ řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Celkem jde o více než stovku oken a dvě třetiny z nich už jsou vyměněny. Podle jednoho z místostarostů je problém technického rázu. Údajně jde o jinou mechaniku oken. Tepelné vlastnosti jsou prý v pořádku. „Ano, jsou dokonce lepší, než předpokládal projekt zateplení. Ale jiná mechanika u plastových oken by nám mohla nadělat problémy při kontrole dotace,“ řekl Karel Jakobec. Výměna oken vyjde město na čtyři miliony korun a je součástí celkové rekonstrukce úřadu. Obnova celé budovy se tak uskutečňuje současně. „Prioritou je nejen úspora energií, ale i bezpečnost,“ řekl Pavel Beran z odboru správy majetku města. „Budou nějaké změny v úřadě?“ ptá se jeden z občanů Sokolova.

Jedná se prý o rekonstrukci stávající budovy s tím, že se pouze změní vstupní část, kde bude vybudována nová vrátnice, tak aby občané dosáhli většího komfortu. Jinak jde o klasické výměny výplní a rozvodů na městském úřadě. Ve třetí etapě přijdou na řadu takzvané estetické záležitosti. Sokolov tak pokračuje v investicích v rámci úspor na objektech města.