Sokolov/ V prostoru někdejšího hnědouhelného lomu Gsteinigt, který se nachází pouze několik minut chůze od centra Sokolova, budou možná už letos zahájeny rozsáhlé úpravy. Bývalé, dnes částečně zatopené, důlní území se má postupně přeměnit na odpočinkový a rekreační areál.
První etapu prací bude přitom plně hradit stát. Městu se ji totiž podařilo prosadit mezi projekty financované z vládního programu revitalizace území poškozených dřívější těžební činností.
„Díky penězům z tohoto programu už v Sokolově probíhají také úpravy lesoparku Bohemie nebo rekonstrukce inženýrských sítí ve sportovním areálu Baníku,“ doplnil starosta Sokolova Karel Jakobec.
V první etapě revitalizace lomu Gsteinigt se počítá například s realizací terénních úprav včetně vybudování cest, s terasovitými úpravami břehů zdejší vodní plochy nebo výsadbami nové zeleně.
V následné druhé etapě, která se v současné době připravuje, by pak mělo přijít na řadu napojení areálu na okolní sídliště i další vylepšení vzhledu okolí. Náklady se mají pohybovat kolem sedmi milionů korun.⋌