Návštěvníci druhé budovy sokolovské radnice v ulici Karla Hynka Máchy už mohou využívat nově vybudované parkoviště. Podstatně jednoduššího přístupu do objektu se navíc dočkali vozíčkáři. Vedle šestnácti parkovacích míst, z toho tří pro invalidy, tady vyrostla také nová nájezdová rampa k zadnímu vchodu.
Jejich výstavba, která byla zahájena počátkem léta, město přišla na více než dva miliony korun. „Parkoviště bylo předáno bez závad a je jisté, že už nyní ho lidé využijí,“ uvedla Milada Dudková z odboru správy majetku města.
Pro vybudování parkoviště s rampou se radnice rozhodla zejména proto, že v budově sídlí veřejností hojně navštěvovaný odbor sociálních věcí a zdravotnictví, mezi jehož klienty je i řada handicapovaných lidí. Na nevyhovující stav přitom radnice v minulosti obdržela několik stížností. Zmíněnou budovu využívá město teprve od konce loňského roku. Radnice tehdy musela opustit od státu pronajatý objekt bývalého okresního úřadu, ze kterého dostala výpověď. Jako částečnou kompenzaci získala od státu právě tuto budovu, kde do té doby sídlil úřad práce.