Někteří ze sokolovských řidičů si mohou oddychnout. Přímo před vlakovým nádražím jim začalo sloužit nové parkoviště pro téměř stovku aut. Plochu vítají i majitelé firem sídlících v ulici U Divadla. Zákazníci neměli kde parkovat a někteří soukromníci si stěžovali starostovi Sokolova na městskou policii, která nekompromisně řešila přestupky u špatně parkujících aut.

Vše souvisí se stavbou nového dopravního terminálu v Sokolově. V ulici U Divadla byl zaveden obousměrný provoz. Řidiči vyřešili problém po svém a našli si dočasnou odstavnou plochu u řeky na konci ulice Svatopluka Čecha. „Jezdím občas na katastrální úřad, a začal jsem proto využívat plochu u řeky, kde se dá ráno sehnat ještě místo,“ řekl jeden z řidičů. Jak dále dodal, během dne už je to horší, a pokud přijede do jedné z firem v boční ulici zásobování, nemají ostatní šanci vyjet. Objevil se i další z řidičů, který zářil spokojeností.

„Pracuji v ulici U Divadla a do zaměstnání dojíždím každý den autem. Nové parkoviště vítám, je to paráda,“ řekl František Schveiner z Kraslic. Kvůli stavbě jsou také dočasně zrušeny zastávky městské hromadné dopravy v Nádražní ulici a u vlakového nádraží, konečná je nyní u autobusového nádraží. Pokud vše půjde podle plánu, nový terminál by měl začít sloužit cestujícím v závěru letošního roku. Celkové náklady projektu činí 110 milionů korun.

Na nedostatek parkovacích míst upozorňují obyvatelé Sokolova již několik let. Další parkovací plochou, která obyvatelům ve městě vyroste před očima, je 450 parkovacích míst na sídlišti Michal. Zavázal se je vybudovat investor, který zde staví nový obchodní komplex.