Řidičům v sokolovské ulici Husitské se značně ulevilo. Začalo jim zde předběžně sloužit nové parkoviště. Nainstalovány byly i parkovací automaty. Prozatím jsou však mimo provoz, čeká se na nový software, kterým firma nastaví ceny za jednotlivá stání.

„Za první hodiny parkování budou ceny symbolické. Žádný zisk a zaplatí se z nich pouze náklady. Chceme dosáhnout regulace parkování a ne horentních zisků,“ řekl za Sokolovské technické služby jednatel Jaromír Dvořák. Jak upřesnil, první dvě hodiny budou po deseti korunách, třetí za dvacet a čtvrtá a každá další za padesát korun. „Nechceme, aby zde někdo odstavil auto třeba na týden. Jde o úsek od okružní křižovatky u polikliniky po křižovatku s ulicí Komenského. U polikliniky prý výrazně přibylo parkovacích míst. Vedoucí odboru správy majetku sokolovské radnice upozorňuje, že nejde jen o rekonstrukci parkoviště, ale o opravu vozovek včetně stání, osvětlení nebo přeložek.

„V ulici Husitské jsou náklady 16 milionů korun. Zvětší se zde kapacita stání, protože auta budou parkovat kolmo,“ konstatoval vedoucí odboru Pavel Beran. Parkovací automaty plánují radní v Sokolově především v centru. Tímto krokem chtějí regulovat například parkování na náměstí Budovatelů a v přilehlých ulicích. „Smyslem je omezit počet dlouhodobě zaparkovaných vozidel a upřednostňovat krátkodobě parkující řidiče, žádné zbohatnutí,“ potvrzuje strategii starosta Sokolova Zdeněk Berka. Někteří občané placené parkoviště přivítali. „Špatně chodím a musím parkovat daleko od polikliniky, protože je zde neustále plno. Doufám ale, že to nebude drahé,“ řekl jeden ze sokolovských seniorů. Jsou ovšem i tací, kteří mají názor opačný. „Větší parkoviště ano. Ale platit za něj nechci,“ rozčiloval se další z pacientů.