„Dva nové automaty byly postaveny v ulici Rooseveltova, jeden je u vjezdu na Staré náměstí a druhý stojí před tržnicí. Už je hotový projekt na další dva nebo tři parkovací automaty do ulice U Divadla,“ sdělil jednatel Sokolovských technických služeb Jaromír Dvořák.

Do budoucna by však podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce měl být zpoplatněn celý střed města. „V tomto roce počítáme s parkovacími automaty na plochách u polikliniky, v ulici Rooseveltova a v ulici U Divadla. O dalších bude rozhodovat zastupitelstvo příští rok,“ uvedl Jakobec. „Parkovací automaty ano, ale rozhodně ne všude,“ stěžuje si řidič Jan Krejčí ze Sokolova. „Chápu, že jsou potřeba například u polikliniky, kde by měli řidiči parkovat krátkodobě. Ale proč jsou takové automaty například v Rooseveltově ulici?“ ptá se Krejčí.

„Vím, že reakce občanů jsou vesměs negativní, ale chceme dosáhnout regulace parkování,“ vysvětlil Jakobec. „Lidé budou nadávat vždycky, když něco zpoplatníte, je to ale relativně nízká částka,“ myslí si místostarosta.

Taxa by měla být u všech těchto zařízení stejná. „Momentálně jsou automaty v provozu za zaváděcí cenu. Za nějakou dobu bude situace vyhodnocena a podle výsledku se bude postupovat dál,“ uzavřel Jakobec.