Stížnosti občanů na parkování u polikliniky donutily vedení města k ráznému kroku. Parkování u ní se dočká hned dvou podstatných změn. Za prvé zde přibude výrazně ploch k odstavení vozidel a za druhé radní nechají instalovat první parkovací automat ve městě. V Husitské ulici je nyní patnáct stání a přibýt by jich mělo dalších pětatřicet. Jde o první etapu kompenzace za zvýšený průjezd vozidel při výstavbě rychlostní silnice R6.

Město Sokolov ve dvou případech už zvelebilo a v dalším i zvětší parkovací plochy ve třech ulicích. Půjde o celkovou rekonstrukci komunikací včetně stání. Náklady se vyšplhají na zhruba třicet milionů korun. „Opravilo se parkoviště vedle Komerční banky, dále naproti hasičům směrem k bývalé hygienické stanici a nyní přijde na řadu i stání u polikliniky,“ potvrdil starosta Sokolova Karel Jakobec. V posledním případě prý výrazně přibude parkovacích míst.

Vedoucí odboru správy majetku sokolovské radnice Pavel Beran upozorňuje, že nejde jen o rekonstrukci parkoviště, ale i o opravy vozovek včetně stání, osvětlení nebo přeložek. „V ulicích Chelčického a Jeronýmova budou celkové náklady 13,5 milionu a v ulici Husitská necelých 12 milionů korun. Zde se zvětší i kapacita stání, protože auta budou parkovat kolmo,“ konstatoval vedoucí. Zejména u polikliniky lidé uvítají větší počet míst pro auta.

Občané si stěžují, že nemohou zaparkovat přímo u zdravotnického zařízení. Parkoviště je již od rána obsazené auty, kterými přijel zdravotnický personál polikliniky, a dále jsou zde vozy přijíždějících zaměstnanců a některých studentů sokolovského gymnázia. Radnice slibuje, že parkování nastaví sociálně. „První tři hodiny budou za pět korun, každá další započatá za padesát,“ dodal Jakobec. Zejména starší občané nápad vítají.
„Špatně chodím a musím parkovat daleko od polikliniky, protože je zde neustále plno. Doufám ale, že to nebude drahé,“ řekl jeden ze sokolovských seniorů. Jsou ovšem i tací, kteří mají názor opačný. „Větší parkoviště ano. Ale platit za něj nechci,“ rozčiloval se jeden z pacientů Jiří, který přijel na vyšetření z Kraslic.

Práce mají být hotové koncem tohoto roku, maximálně na jaře 2011. Dalším místem, kde se automaty na parkování mají objevit, je náměstí Budovatelů. Zde by se mohly peníze za stání vybírat již příští rok.