Procházku pohádkovým lesem v Dřevěném království mohou všechny děti i jejich rodiče zažít tuto sobotu 6. října od 14 hodin v prostorách sokolovského domu dětí a mládeže.
„Na všechny čekají soutěže, napínavá hra, spousta sladkých odměn a také překvapení,“ uvedla pracovnice domu dětí Marie Kodýdková. „Děti opět čeká plnění úkolů na jednotlivých stanovištích s pohádkovými bytostmi,“ doplnila.
Tento měsíc zároveň odstartoval projekt Cesta k sociálnímu porozumění 2007, spolufinancovaný Evropskou unií v rámci programu sociální integrace. Jedná se o vzdělávací program zaměřený na přírodovědu a chovatelství, určený pro školáky. „Podstatou projektu je dosáhnout snížení sociální izolace ohrožených skupin. Dát sociálně slabším jedincům či celým skupinám možnost k navrácení do většinové společnosti a přispět tak k co největšímu snižování negativních a sociálně patologických jevů v dané komunitě a místě,“ uvedla k projektu Kodýdková.
V říjnu rovněž pokračuje projekt Minuta v životě, zaměřený na dopravní výchovu žáků základních a středních škol, i Bezpečně, nebezpečně, při kterém upozorňuje housenka Bene zábavnou formou děti z mateřských škol ze Sokolovska na nebezpečí hrozící v ulicích města.