Pacienti ze Sokolovska, zejména ti s bolestmi zubů, jistě velmi uvítají dobrou zprávu ze sokolovské nemocnice. Již od první červencové soboty zde totiž bude fungovat zubní pohotovost.

Bude tomu tak na základě dohody mezi krajským úřadem, společností Nemos Sokolov a společností Nemos Ambulance. „Právě posledně jmenovaná společnost oslovila soukromé stomatology z města Sokolov a okolí, kteří se budou na provozování pohotovosti podílet,“ řekla mluvčí sokolovské nemocnice Petra Soukupová. Vedle zubní pohotovosti bude přes týden fungovat ordinace i jako standardní ordinace praktického zubaře. Připravuje se i otevření pracoviště dentální hygieny.

Zubní pohotovost a ordinace praktického zubního lékaře se nachází v pavilonu C, 3. patře Nemocnice Sokolov. „Zubní pohotovost bude fungovat o víkendových dnech a svátcích ve stanovených ordinačních hodinách, a to od 9 do 14 hodin, poprvé v sobotu 2. července 2011,“ řekla Markéta Suchopárová za Nemos Ambulanci. Pacientům tak odpadne složité vyhledávání, ve kterém městě jaký stomatolog zrovna slouží. „Pro pacienty je to asi lepší. Budu prostě vědět, že pohotovost je v Sokolově a nemusí se do Karlových Varů,“ řekl Josef Mihalík z Josefova. Zubní ordinace v sokolovském okrese se doposud střídaly a k dispozici byly o víkendech od 9 do 14 hodin. „Podle mého názoru, lidé, když se vyspali, jeli stejně do Karlových Varů, kde je pohotovost déle. Také občan, například Horního Slavkova, nejel k zubaři do Rotavy nebo Kraslic, ale počkal si a odpoledne zvolil krajské město, které má blíže,“ řekla zdravotní sestra z rotavské stomatologické ordinace. Karlovarský region má zubní pohotovost také v nemocnici, ten chebský volí model střídání ordinací praktických stomatologů, jako tomu bylo doposud na Sokolovsku.