Konec krádežím, loupežím, vloupáním, vandalismu a jinému ohrožování slušných občanů, prostě konec kriminalitě. Tak znělo heslo sokolovských policistů v průběhu celoměsíční akce pod názvem ,,ÚDER“.
Kontrola osob a vozidel pohybujících se v nočních hodinách ulicemi Sokolovska, pěší hlídky v okolí parkovišť, hřbitovů, nádraží, zahrádkářských kolonií a jiných ,,oblíbených“ lokalit pro páchání trestné činnosti, dále kontroly restauračních zařízení, zda se zde nenalévají alkoholické nápoje mladistvým či zda nehrají na výherních hracích automatech, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a zvýšení dohledu nad nočním životem na Sokolovsku - to bylo hlavní ,,gró“ měsíční práce celkem 372 policistů z pořádkové a kriminální policie, kteří v různém počtu noc co noc v určitém městě či obci v okrese Sokolov střežili bezpečí a klidný spánek občanů.

Jejich zájem a snažení přinesly i své výsledky. Během této akce se policistům podařilo zkontrolovat 666 osob a 498 vozidel, zadržet 9 pachatelů při páchání trestné činnosti, prohlédnout 80 restauračních zařízení a vypátrat 5 osob v celostátním pátrání, z čehož na jednu byl vydán Evropský zatýkací rozkaz. V rámci tohoto nočního opatření policisté udělili celkem 82 blokových pokut v dopravě a 9 pokut za veřejný pořádek. V 35 případech se přesvědčili, zda se v chatce zahrádkářské kolonie nachází opravdu její majitel.
Sokolovští policisté budou v takovýchto akcích i nadále pokračovat.
Úsměvné na závěr:

Kontrolou policistů jedné poloosvětlené chatky, v jejíž blízkosti se strážci zákona pohybovali s maximální obezřetností, zda se uvnitř nenachází zloděj, byl v nočních hodinách překvapen muž, jak se po několika minutách ukázalo majitel chatky, který zde přebýval právě za účelem hlídání před zloději. S úsměvem poděkoval za dobře odvedenou práci policistů a se slovy:
,,Teď si jdu vyměnit trenýrky,“ se s policisty rozloučil.