Do budovy kina Alfa, okresní knihovny, policie, okresního soudu, zimního stadionu či Hornického domu v Sokolově se v současné době nedostanou lidé odkázaní na invalidní vozík. Vyplynulo to ze zpracovaného plánu Bezbariérové trasy městem Sokolov, který si sokolovská radnice nechala zpracovat. Plán zároveň počítá s návrhy řešení včetně nákladů s nimi spojených.
Studie byla zpracována za asistence vozíčkářky Jitky Bednaříkové, která je členkou skupiny komunitního plánování a sociálních služeb. „Byly zmapovány přístupy do všech hlavních budov v centru a také komunikace a nájezdy na ně,“ připomíná ve zprávě vozíčkářka.
Bezbariérová trasa je rozdělena do dvou částí. První začíná u Komerční banky v Sokolově a opisuje trasu směrem k poliklinice, zámku s knihovnou a dále směřuje ke Starému náměstí, přes řeku na autobusové nádraží a kolem městského úřadu směrem ke Komerční bance. Druhá etapa navazuje směrem k ulici Boženy Němcové na sídliště Michal. Trasa má být realizována postupně do roku 2013. „Na jednotlivé projekty bezbariérových přístupů do budov budeme žádat o dotace. Například v kině Alfa uvažujeme o vybudování výtahu,“ doplnil starosta města Karel Jakobec.