Sokolovsko/ Na další soutěž odjíždějí dnes prakisté v Březové. Tentokrát se jedná o prakiádu v obci Svojkovicích - Hůrky. Minulý týden se zůčastnili soutěže družstev. Ta se v rámci mistrovství České republiky konala v Královském Poříčí.

„Střílelo se dle pravidel střelecké unie ve venkovním prostředí. Nepříznivé počasí se podepsalo na umístění družstev. 1. místo obsadilo družstvo z Moravy Mutěnic. Březovské se umístilo na 2. místě ve složení Rudolf Pekuniak, Jan Daniš, Jiří Provazník a bohužel se nepodařilo obhájit titul mistra České republiky,“ uvedl starosta Březové Miroslav Bouda. „Další družstvo z Březové skončilo na 3. místě ve složení Jaroslav Králič, Jaroslav Uller, Marek Eichinger,“ doplnil.

V jednotlivcích se v kategorii muži umístil na 1. místě Petr Vocelka z Březové, 2. místo patřilo jeho kolegovi Jiřmu Provazníkovi a na 3. místě skončil Jíří Holešínský mladší z Mutěnic. Kategorii žen vyhrála Monika Dopitová ze Sušice, 2. místo patřilo Dalimile Schneiderové z Březové a 3. místo obsadila Mirka Pekuniaková.

Radouš 28.4.

Další úspěch si připsali březovští prakisté, kteří se zúčastnili v Radouši u Berouna takzvané Jirkovské prakiády. Střílelo se na atypické cíle, například pet lahve či různé plechovky.

Jednalo se o volnou soutěž, která se nezapočítává do mistrovství České republiky. Každý střelec absolvoval v soutěži 3 kola a po té byla vyhlášena soutěž družstev.

Vítězem v mužské kategorii se stal Jan Komosný z Dolních Bojanovic, 2. místo získal Jan Pekuniak z Březové a na 3. místě se umístil Jiří Mezek z Radouše. 7. místo obsadil Petr Vocelka z Březové a na 9. místě se umístil Jiří Provazník z Březové.10. místo obsadil Rudolf Pekuniak.

Vítězkou v ženské kategorii se stala Miroslava Pekuniaková z Březové, 2. místo získala Jitka Cibulková z Radouše a na 3. místě se umístila Monika Dopitová ze Sušic.

V soutěži družstev Březovský prak nenechal nic náhodě a suverénním způsobem zvítězil Jiří Provazník, Rudolf Pekuniak a Jan Daniš.