Zatím šest lidí se policii přihlásilo k dobrovolné službě, při které budou dohlížet na bezpečí dětí u přechodů pro chodce v Sokolově. Takzvanými dopravními asistenty se od února stanou hlavně ženy na mateřské dovolené, ale také důchodci. Přihlásil se i jeden nezaměstnaný.

Tento týden navíc policie vyhlásila druhé kolo výběru. Kolik lidí ale bude zapotřebí, zatím není jasné. Policie totiž musí vytipovat nejkritičtější přechody. Tam budou dobrovolníci hlídat v době, kdy děti chodí do školy a odpoledne pak domů. „Na dobrovolníky čeká školení. V ulicích se budou pohybovat v reflexních vestách. Pokud to bude zapotřebí, budou pomocí terčíků zastavovat u přechodů auta,“ řekla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. Práci si podle jejích slov rozdělí tak, jak budou mít zrovna čas.

Z došlých přihlášek vybere asistenty komise. V té bude dopravní policista, předsedkyně sdružení Společně k bezpečí, psycholog a také pracovník sokolovské radnice. Tyto subjekty se také na projektu společně podílejí.

Nejedná se o placenou práci, nýbrž zcela dobrovolnou. Sdružení ale s lidmi podepíše smlouvu a uhradí pojištění. „Dobrovolníkům musí být minimálně osmnáct let a nesmí mít záznam v rejstříku trestů. Pokud jste na rodičovské dovolené, bez práce, v důchodu, studujete nebo prostě máte jen pár hodin týdně, které chcete věnovat prospěšné činnosti, jste vítáni,“ uvádí mluvčí s tím, že dobrovolníci se mohou hlásit do 25. ledna na info@spolecnekbezpeci. cz nebo telefonicky na čísle 974 376 207 či 602 765 882.