Po několikaměsíční pauze způsobené rekonstrukcí velkého sálu kina Alfa v Sokolově se zde uplynulý víkend opět začalo promítat. Návštěvníky přivítala nová, moderní polstrovaná křesla, obnovou prošla podlaha a promítací plátno. Novinkou je i VIP řada s křesílky a stolečky.
Na první projekci v pátek od 15 hodin přišlo sedm desítek dětí, které zhlédly první díl ságy Harry Potter a Kámen mudrců. Kromě reprízy všech dílů o čarodějnickém učni se dospělí návštěvníci mohli těšit i na český film Obsluhoval jsem anglického krále. Navíc se celý víkend promítalo zdarma.
Ti, kteří o víkendu navštívili zrekonstruované kino, neskrývali nadšení nad jeho proměnou. „To se vůbec nedá srovnat s těmi rozvrzanými sedačkami, co tady byly předtím. Celkově to kino doslova prokouklo. Moc se mi tady líbí,“ uvedla Eva Macíková, která přišla v pátek večer na promítání českého filmu Jiřího Menzela.
Kromě Sokolova se zrekonstruovanými kiny mohou chlubit města Horní Slavkov či Chodov. Promítá se také v Březové a Habartově. Kino naopak postrádají obyvatelé Kraslic.