Stěhování čeká zítra 7. ledna část sokolovské radnice. Důvodem je rekonstrukce elektrické a počítačové sítě v objektu bývalého úřadu práce v Sokolově. Ten získalo město v loňském roce.

Stěhovat se mají postupně úředníci sociálního odboru. Ti se přemístí do velké zasedací místnosti hlavní budovy sokolovské radnice.
„V provizorních podmínkách tak bude muset sociální odbor pracovat několik měsíců,“ uvedla tajemnice sokolovské radnice Miroslava Kurcová.
Provoz sociálního odboru má být omezen do poloviny března letošního roku.

„Rekonstrukce bude prováděna ve 3 fázích a provoz jednotlivých oddělení v patrech stávající budovy bude přesunut do budovy A Městského úřadu Sokolov v ulici Rokycanově, do prvního patra, do čísla dveří 109,“ doplnila mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková. „Jako první přijde na řadu oddělení sociálně právní ochrany dětí. To se přesune do provizorních podmínek od 7. do 29. ledna. Od30. ledna do 19. února bude přesunut orgán pomoci v hmotné nouzi a jako poslední přijde na řadu oddělení sociálních služeb. To se přestěhuje 20. února do 11. března,“ uvedla k harmonogramu stěhování mluvčí. Náklady na rekonstrukci rozvodů by měly být asi dva miliony korun.

1. fáze
Orgán sociálně právní ochrany dětí, péče o dítě a sociální kurátoři od 7. ledna do 29. ledna
2. fáze
Orgán pomoci v hmotné nouzi od 30. ledna do 19. února
3. fáze
Oddělení sociálních služeb od 20. února do 11. března