Stomatologa Jaroslava Révaye z Chebu, který v lednu v roce 2009 způsobil u Arnoltova na Sokolovsku tragickou dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, čeká nástup do výkonu trestu. 1. srpna se za ním zavřou dveře ostrovské věznice, odkud pak může být exportován do jiného nápravného zařízení. Podle neoficiálních informací Deníku by se mohlo jednat o věznici s dohledem ve Všehrdech na Chomutovsku, kde si odpyká trest šestadvacet měsíců. Ten mu vyměřil plzeňský odvolací soud. Snížil mu ho tehdy ze třiatřiceti měsíců, které vyřkl Okresní soud v Sokolově.

Pozůstalí po obětech tragické nehody dál neskrývají rozhořčení nad výší trestu. Poukazují na to, že soud nepřihlédl k tomu, že v osudný den mohl být Révay za volantem pod vlivem alkoholu. „Vždyť ho z něj cítili očití svědci, zdravotnický personál a koneckonců i policisté, kteří ho vezli do nemocnice,“ říká Josef Voborník, bratr zesnulého Martina. Révay se tehdy podle výpovědí policistů vyhnul dechové zkoušce, a když mělo dojít k odběru krve, podepsal revers a z nemocnice utekl. Policisté pak po něm začali pátrat a našli ho, jak se krčí u zídky v blízkosti nemocnice. „Zatímco když policistům odmítnete dýchnout a následně si nechat odebrat krev, je na vás automaticky pohlíženo jako na opilého. U soudu to ale neplatí. To se musí změnit, protože jinak může takových případů přibývat. Révay ukázal jednoduchý návod, jak vyváznout s mírným trestem, i když své auto použil v podstatě v opilosti jako zbraň,“ uvedl Voborník.

Ten peticí Alkohol za volant nepatří bojuje za změnu zákona. Na internetu a v ulicích České republiky nasbíral už téměř 13 500 podpisů. S peticí pak navštívil české poslance a senátory včetně stínové ministryně spravedlnosti Marie Benešové. „Uvidíme tedy, zda na naše argumenty budou zákonodárci slyšet a podaří se změnu zákona prosadit,“ doplnil Voborník.