Sokolov/ Trestní oznámení na sokolovské policisty podal Juraj Rigó ze Sokolova. Tvrdí, že jeden z policistů fyzicky napadl jeho syna Jiřího při výslechu přímo ve škole. Incident se měl stát ve středu dopoledne v prostorách 4. Základní školy v Sokolově.
„Policie kluka vyslýchala kvůli hlouposti. Zmlátili ho přímo ve třídě. Mám na to i svědky. Podal jsem proto na policii trestní oznámení,“ tvrdí Rigó.
Ředitel školy Rudolf Fencl incident důrazně odmítá. „Tento hoch byl vyslýchán policií, ale v žádném případě nebyl napaden. Při výslechu byl pracovník školy,“ oponuje Fencl. Zároveň upozorňuje, že se jedná o velmi problémového žáka. „Neustále vyvolává šarvátky, je agresivní. Dokonce jsme volali policii k případu, kdy si rvačku mimo budovu školy nahrál na mobil a nahrávku přeposílal,“ říká ředitel.
Napadení mladého Roma odmítá i policie. „Skutečně k žádnému fyzickému napadení nedošlo,“ řekla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.
Jiřího Riga nechal jeho otec po údajném středečním incidentu s policií převést rychlou záchrannou službou na chirurgické oddělení nemocnice v Sokolově. Tam byl mladík po ošetření následně hospitalizován. Podle lékařské zprávy měl povrchní poranění hlavy. Pro chlapce si však otec musel kvůli nespolupráci s lékaři ještě večer přijít a z nemocnice jej vyzvednout. „Obtížně zvládnutelný pacient. Ve 21 hodin odmítá klidový režim na lůžku. Vyžaduje na sestře propuštění domů. Volán lékař chirurgie, kterému rovněž odmítá klid na lůžku. Sedí na židli a odmítá spolupracovat. Celý dětský personál pokoje je vyděšen. Volána policie, aby se spojili s rodiči ohledně dalšího postupu. Ve 21. 50 se dostavil otec a syna si odvedl domů,“ uvádí lékařská zpráva.
Přístup rodiny k výchově dětí bude pravděpodobně řešit sociální odbor.
„Ve čtvrtek kolem poledne si chtěl otec vyzvednout ze školy své další děti. To jsem mu zakázal, neboť probíhala řádná školní výuka a otec neuvedl pádné argumenty pro to, abych jeho děti ze školy uvolnil,“ doplnil ředitel základní školy.