Vyrovnaný rozpočet města na příští rok 2008 navrhují sokolovští radní ke schválení zastupitelům na jejich zasedání příští týden ve čtvrtek 13. prosince. Rozpočet má dosáhnout výše 657 milionů korun. Daňové příjmy města mají být podle nových pravidel vyšší o 2,7 procenta, to je o 18 milionů korun, přebytek z letošního roku je očekáván ve výši 80 milionů. Rozpočet na příští rok počítá opět s řadou akcí uskutečněných s pomocí evropských a státních dotací.
„Těch zmíněných osmdesát milionů korun nejsou peníze, které bychom mohli přerozdělit. Jedná se o částku určenou na projekty, které jsme v letošním roce neuskutečnili, a použijeme ji v příštím roce,“ upřesnil sokolovský starosta Karel Jakobec. „Akce se zpozdily například kvůli tomu, že dotace přišla později,“ vysvětlil starosta. „Mezi tyto akce patří například stavba páteřní cyklostezky Sokolov – Kynšperk. Počítali jsme s tím, že začneme již letos, ale ve skutečnosti zahájíme stavbu v příštím roce,“ doplnil starostu jeho zástupce Jaromír Dvořák.
Radní rovněž usilují o získání dotace na zateplení čtyř školských zařízení ve městě. Jedná se o dům dětí a mládeže, 13. mateřskou a 5. a 8. základní školu.