Úspěšný projekt Senioři I, který běží v Sokolově, rozšířili jeho organizátoři do sousedního Dolního Rychnova a Březové. Ve zdejším kinosále bude seminář o domácím násilí páchaném na seniorech. Akci uspořádá organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., ve spolupráci s Městskou policií Sokolov.

„Účastníci semináře budou seznámeni s problematikou domácího násilí,“ hlásí Hana Procházková z Městské policie Sokolov. Přednášející dále popíše jeho znaky, projevy a rizika, informuje o míře ohrožení, následcích a škodách na zdraví a duševní pohodě obětí. V závěru budou posluchačům poskytnuty rady, doporučení k řešení této závažné životní situace a předány kontakty na instituce a organizace poskytující pomoc ohroženým osobám. Městská policie Sokolov společně s dalšími realizátory projektu Senioři I (Ne)bezpečné stáří připravila od 1. srpna tohoto roku novinku. Je zde další možnost, jak si pořídit bezplatný bezpečnostní balíček. Novinka spočívá v tom, že se mohou senioři zaregistrovat v pohodlí svého domova. „Tím, že zvednou telefonní přístroj a vytočí bezplatnou linku 800 156 800,“ řekla Hana Procházková z Městské policie Sokolov. Strážníkovi uvedou údaje nezbytné k registraci a takto jednoduše se k bezplatnému balíčku dostanou. Balíček bude po nějakém čase a po domluvě se žadatelem doručen přímo domů strážníky a policisty.

„Balíček obsahuje panoramatické kukátko či domovní řetízek, jež je možné hned namontovat, osobní alarm, slzotvorný sprej, laminátovou kartičku do peněženky, informační brožuru a DVD,“ upřesnila Procházková. S velkým zájmem se setkal i projekt Bezpečné stáří, kdy se stále více seniorů hlásí na kurzy sebeobrany. „O chystaném semináři slyším od vás poprvé. Bezpečnostní balíček zdarma bych uvítala,“ prohlásila jedna z březovských seniorek. Seminář se koná 16.listopadu v 9.30 hodin.