Obrovskému zájmu se těší Univerzita třetího věku na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově. V programech tak v letošním akademickém roce studuje úctyhodný počet 152 seniorů.

„Seniorské programy v rámci Univerzity třetího věku se na ISŠTE stávají tradicí a rozhodně netrpí nezájmem,“ potvrdil ředitel školy Pavel Janus. Kurzy jsou pořádané ve spolupráci s Ústavem celoživotního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni. Program vzdělávání je určený převážně pro seniory, ale je otevřen i dalším zájemcům starším dvaceti šesti let. „První kurzy byly zahájeny v říjnu 2007 za obrovského zájmu vzděláníchtivé veřejnosti,“ řekl Janus. V akademickém roce 2010/2011 byly otevřeny kurzy dějin Sokolovska, psychologie a práce s počítačem pro začátečníky i mírně pokročilé. Získávají tak nový komunikační a informační prostředek pro styk s rodinou, přáteli, se světem.

V programu Dějiny Sokolovska se studující seznamují s dějinami a regionální historií hnědouhelného města v srdci krásné přírody. Program Psychologie je dvouletý a uspokojuje potřeby těch, kteří bádají v nekonečné lidské duši. Letošní rok je posledním studijním v programu. „Velmi se mi líbilo slavnostní vyhlašování v klášteře svatého Antonína z Padovy,“ řekla jedna z předchozích účastnic. Tradičně jsou totiž studenti na konci akademického roku vyřazováni v překrásných historických prostorech sokolovského kláštera.