Rozsáhlou bezpečnostní akci, která nemá na Sokolovsku obdoby, má za sebou mezinárodní silnice I/6. Policie ji rozjela v úterý v devět hodin večer. U sokolovského Transmotelu se rozmisťují tři desítky policistů. Na mezinárodní silnici vytváří v obou směrech zátarasy. Cíl je jasný. Zkontrolovat naprosto všechna projíždějící auta.

Dopravu policisté odklání na přilehlá odstavná parkoviště. Nezaměřují se pouze na celkovou bezpečnost silničního provozu na této rizikové komunikaci, kde na začátku roku při nehodách zemřeli čtyři lidé. Uniformovaní muži vozy důkladně kontrolují. Zjišťují, zda motoristé před jízdou nepili alkohol nebo nekonzumovali drogy. Sledují také technický stav a používání bezpečnostních pásů. Na odstavných parkovištích stihli policisté zkontrolovat desítky aut. Řidiči se nestačili divit, co se na silnici děje. „Na kontroly jsem zvyklý, ale tato mě překvapila. Takzvaná šestka je ale opravdu zrádná. Řidiči tu jezdí rychle. Riskují a ohrožují lidi kolem sebe. Obdobným bezpečnostním akcím se vůbec nebráním,“ řekl řidič Pavel Kertész, který po mezinárodní silnici v noci projížděl kamionem.

Do dopravní akce je zapojena i dvoučlenná operativní hlídka policie. Má za úkol zajistit, aby se kontrole nevyhnulo žádné auto. Té se snažila vyhnout řidička opelu. Policie ji ale s majáky dohání a zastavuje. „Policisty jsem nějak neregistrovala. Proto jsem jela dál,“ tvrdí policistům. Má však vše v pořádku, a tak může pokračovat v cestě.

Bezpečnostní akce trvá až do včerejší třetí hodiny ranní. S kontrolami se hodinu před půlnocí setkávají i řidiči ve městech a obcích na Sokolovsku.
Devětatřicet policistů z řad pořádkové, dopravní a cizinecké policie zkontrolovalo přesně 532 vozidel. Zjistili pětačtyřicet přestupků a dvě překročení povolené rychlosti. Jeden řidič v Kraslicích pak řídil pod vlivem alkoholu a pět řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.
„Zarážející je také počet vozidel, která neměla odpovídající technický stav. Takových bylo jednadvacet,“ řekla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová s tím, že ve spolupráci s cizineckou policií, která přivezla i nový, takzvaný Schengenbus s nejnovějšími přístroji na rozpoznání padělků, byly vypátrány také dvě celostátně hledané osoby. Policie nevylučuje, že obdobné rozsáhlé bezpečnostní akce budou na Sokolovsku pokračovat.