První řidiči se mohli včera odpoledne projet po nově otevřeném úseku severního obchvatu Sokolova. Slavnostní otevření části silnice se uskutečnilo dopoledne a zúčastnili se jej zástupci karlovarského krajského úřadu, starostové měst Královské Poříčí Ivan Stefan a Sokolova Karel Jakobec a další hosté.
Stavbu za více než sto čtyřicet milionů korun financoval stát z vládního programu zahlazování následků těžby uhlí.

„Také krajský úřad se na stavbě komunikace podílel částkou čtrnáct milionů korun. Na tuto část silnice bude navazovat ještě další etapa. Ta bude stát kolem dvou set padesáti milionů korun. Všem řidičům bych chtěl popřát mnoho kilometrů bez nehod,“ uvedl při slavnostním otevírání části silnice karlovarský hejtman Josef Pavel.

„Tuto část obchvatu jsem si projížděl v rámci kontrolních dnů. Jsem velice spokojen s kvalitou. Zaujaly mě například ty protihlukové zábrany. Takové bychom jistě potřebovali i ve městě,“ doplnil hejtmana sokolovský starosta Karel Jakobec.

Uspokojení nad novou silnicí neskrýval ani královskopoříčský starosta. „Myslím, že jsme dali lidem k novému roku pěkný dárek a tím je zklidnění dopravy v obci,“ uvedl Stefan. „Doufám, že se povede i napojení k sokolovské chemičce. To by se mělo uskutečnit v horizontu tří až čtyř let,“ upřesnil.

Čtyřkilometrový úsek odklání rychlostí až devadesát kilometrů v hodině dopravu ze Sokolova od čerpací stanice na Kraslické kolem Královského Poříčí na silnici první třídy číslo šest. V následujících letech se mají na novou komunikaci napojit i statek Bernard u Královského Poříčí a novým mostem přes Ohři i doprava kamionů ze sokolovské chemičky. Ze silnice ze Sokolova do Královského Poříčí má být cyklostezka.