Hraničním přechodem v Hraničné u Kraslic, který je určený jen pro auta do 3,5 tuny, projíždí i kamiony. Upozornili na to samotní občané. Právě kvůli hrozbě rozšíření přechodu o nákladní dopravu se v Kraslicích před časem zvedla vlna odporu, která vygradovala v protestní akci, během níž se pod petiční archy podepsaly tři tisíce lidí. „Co s tím budete dělat? Kamiony tady jezdit nemohou,“ argumentoval ve čtvrtek v podvečer jeden z občanů Kraslic při besedě s vedením města.

Situace není nijak dramatická. Mluví se jen o několika nákladních vozech. Řidiči si nicméně zkracují cestu na západ Čech. „Máme poznatky, že několik kamionů hraničním přechodem i přes zákaz projelo,“ řekl tajemník Městského úřadu v Kraslicích Viktor Semrád.

Radnice se proto ihned obrátila na policii. Ta u hraničního přechodu zvýšila dohled. „Během čtrnácti dnů jsme však nezjistili jediný případ,“ sdělil vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR v Kraslicích Karel Stodola.

Vjezd nákladním vozům k hraničnímu přechodu zakazuje dopravní značka umístěná už na křižovatce u sídliště Sever. Těsně k hranicím mohou jen zásobovací kamiony, které vozí pohonné hmoty do čerpacích stanic.

Pokud kamion hranice přejede, nečeká přitom na řidiče zvlášť přísná pokuta. Za porušení zákazu ztráta jen jednoho bodu a pokuta do dvou tisíc korun.
Lidé měli před časem obavy, že hraniční přechod bude nakonec rozšířen. V německém tisku se objevily informace o tom, že Vogtlandský kraj by dal kamionům zelenou. Předseda kraslického petičního výboru Otakar Mika však situaci zklidnil. „Stále platí dopravní omezení. A není důvod je měnit,“ řekl.