Mnoho občanů se podivuje nad výkopy u Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově. Absolvují přechody přes můstky, které rozpůlily chodníky. Udivuje je i zavřená hlavní brána a cedule, která zakazuje vstup do školy. Mnozí z nich se ptají: Učí se studenti? Funguje škola?

„Samozřejmě že výuka pokračuje. Plánovaná stavba je v plném proudu a momentálně se pracuje na rozvodech optických kabelů nebo přeložce nízkého napětí,“ vysvětluje ředitel školy Pavel Janus. Jak dále pokračoval, vyklízí se další z vestibulů a příští týden dojde na jeho demolici. Vchod je momentálně z boku školy a ten nový bude za dva roky směrem od Lobezského potoka. „To je další z mnoha úkolů, které škola řeší,“ ujišťuje Janus. Je třeba prý sladit práce na mostě i nábřeží Lobezského potoka s městem Sokolov. „Na rekonstrukci stávajícího mostu se budeme podílet společně se zhotovitelem stavby nové moderní školy,“ potvrdil místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák.

Ředitel Janus při ukázce harmonogramu prací ukazuje, jak stavbaři plánují různé činnosti. Je z něj patrné, že hlučnější práce se snaží firma dělat v odpoledních hodinách a nejvíce je graf zaplněný na příští týden. To jsou jarní prázdniny, a stavbaři se tudíž mohou pustit do prací, které jinak ruší výuku. Vedení ISŠTE si pochvaluje, že dodavatel měl nejlepší harmonogram a zavázal se respektovat život školy. Až 1 150 žáků spolu se zaměstnanci školy se tak bude muset smířit s tím, že se budou ještě dva roky učit v provizorních podmínkách. „Odměnou nám bude moderní sedmipodlažní budova,“ řekla jedna ze studentek. Škola se chce rozvíjet a věnovat projektům vzdělávání pedagogických pracovníků i svých zaměstnanců. Jedním z nich je Solární škola, na niž ISŠTE připravuje výběrové řízení na technologie za šest milionů korun.

O tom, jak škola spolupracuje s cechy řemeslníků nebo že letošní Hartenberské školnění bude opravdu unikátní, přineseme informace v zítřejším vydání.