Desítky milionů korun chce investovat Karlovarský kraj do rekonstrukcí středních škol v Sokolově. Uvedl to včera dopoledne krajský radní pro školství Kamil Řezníček během slavnostního otevření nové školní jídelny v sokolovské ulici K. H. Borovského.
„S dvacetimilionovou investicí počítáme pro nově otevřenou živnostenskou školu v sokolovské části Šenvert. Další velkou investicí pro nás bude rekonstrukce Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově. Tady se finanční prostředky pohybují v řádech stamilionů korun,“ upřesnil Řezníček. „Jsem rád, že nově otevřená školní jídelna funguje zároveň jako výukové pracoviště učňů,“ doplnil krajský radní.
Včera otevřená školní jídelna se může chlubit nejmodernějším zařízením vlastní kuchyně, ale i zázemím pro strávníky i samotné učně a jejich pedagogický sbor, kteří budou jídla připravovat.
„Jídelna má kapacitu pět set jídel. Stravují se zde nejen naši žáci, ale například i studenti gymnázia, integrované střední školy či žáci ubytovaní v domově mládeže, který je součástí budovy,“ uvedla ředitelka živnostenské školy Hana Jandíková.
Rekonstrukce trvala dva a půl měsíce a vyžádala si investici několika milionů korun. „Krajský úřad jako zřizovatel naší školy uvolnil přes sedm a půl milionu korun. Celkem se sem vejde šedesát strávníků. Naši učni připravují kromě obědů i snídaně pro ubytované v domově mládeže,“ vypočítala náklady ředitelka.
Podle karlovarského hejtmana Josefa Pavla byla investice do této jídelny možná právě kvůli slučování některých škol v kraji. „Ušetřené peníze je proto možné takovýmto způsobem investovat,“ řekl hejtman.