Další tři školní jídelny v Sokolově mají být v příštím roce přestavěny na výdejny. Jedná se o zařízení ve 3., 4. a 5. základní škole.
„Výběrové řízení na firmu, která by měla stravu pro školy zařizovat, se uzavře 31. března příštího roku. Záleží na tom, co nám nabídne. Bude například rozhodovat i cena,“ uvedl sokolovský místostarosta Zdeněk Berka. „Systém výdejny jsme si vyzkoušeli ve druhé základní škole a zjistili jsme, že funguje. Proto jsme se rozhodli, že by výdejny měly být i v dalších základních školách,“ doplnil Berka. „Nová firma, která by výdejny provozovala, by je musela převzít i včetně zaměstnanců,“ zdůraznil místostarosta.
Stravné žáků dotuje jednotlivým jídelnám sokolovská radnice. U třech zmíněných se jedná o pět set strávníků. O změně ještě musejí rozhodnout sokolovští zastupitelé, kteří se sejdou tento týden ve čtvrtek. Námi oslovené pracovnice jídelen se k celé záležitosti odmítly vyjádřit s tím, že konkrétní podrobnosti ještě neznají.
Rozsáhlou rekonstrukcí prošla v letošním roce školní jídelna v ulici K. H. Borovského. Nová výdejna pak vznikla ve 2. základní škole.