V Sokolově půjde na sport, kulturu a společenské akce sto padesát tři tisíce korun. Jedná se o částku určenou na grantovou podporu ve třetím čtvrtletí tohoto roku.
Zastupitelstvo zároveň schválilo schválilo finanční podporu jeden milion sedm set tisíc a dva miliony sto tisíc korun dvěma novým organizacím Zdraposo a Centrum sociálních služeb.
Ty se přetransformovaly z městských příspěvkových organizací Chráněné dílny a Pečovatelské služby. Vedoucí pečovatelské služby Magdalena Osičková již dříve uvedla, že změna se v žádném případě nedotkne klientů. „Díky tomu budeme mít větší šance na získání dotací,“ uvedla.
Plánovaná transformace Hornického domu v Sokolově na obecně prospěšnou společnost se odkládá až na začátkem příštího roku. Důvodem je majetek v hodnotě 27 milionů korun. Původně měl být Městský dům kultury změněn na obecně prospěšnou společnost už od července.
„Převod majetku bude velmi pracný,“ uvedl nově jmenovaný ředitel sokolovského domu kultury Jan Picka, který ve funkci působí právě od prvního července.