Velký problém je sehnat v těchto dnech místo na dětském táboře v době letních prázdnin. Potvrdil to například vedoucí dětské letní rekreace v Pšově na Žluticku Harald Houška.
„Prakticky s námi jezdí stále ty samé děti. Vždy u autobusu po návratu z turnusu si zajišťují místa na další rok,“ uvedl Houška. „Letos máme ještě několik volných míst na čtvrtém běhu, který je naplánován od 11. do 28. srpna. Jedná se o sportovní fotbalový turnus. Tam je míst ještě pro pět dětí. Přijímáme i děvčata,“ doplnil.
Podobně hovoří i pracovnice sokolovského domu dětí a mládeže Michaela Matyóová. „My pořádáme poslední týden a červenci a srpnu příměstský tábor a máme už jen několik volných míst. Stejná situace je i u letního tábora v Žirovicích. Zájemci o místa se mohou hlásit přímo v domě dětí a mládeže,“ uvedla.
Na kontroly se chystají i pracovnice Krajské hygienické stanice. „je to naše povinnost,“ uvedla ředitelka stanice Jitka Landová.
Podle loňských statistik měli hygienici v evidenci 40 táborů. Na jejciž více než šedesáti bězích se vystřídalo přes třitisíce dvěstě dětí.
„Provedli jsme celkem 61 kontrol. Zjistili jsme pouze drobné spíše administrativní nedostatky,“ doplnila ředitelka.