Zamýšlený dopravní terminál v sokolovské Nádražní ulici se stal součástí integrovaného projektu Karlovarského kraje. V jeho rámci mají být moderní terminály vybudovány ve třech městech na území kraje, a to v Sokolově, Chodově a Mariánských Lázních.
Smlouvu o partnerství na tomto projektu mezi krajem a městech už schválili na svém květnovém zasedání sokolovští zastupitelé.
“Podařilo se nám dát náš projekt dohromady s městy Chodov a Mariánské Lázně a záštitu nad tím převzal Karlovarský kraj. Ten sloučí ty tři projekty do celkového projektu a bude žádat o dotační peníze z Evropské unie. Počítáme, že na tom vydělá Karlovarský kraj a vydělají na tom města, která jsou připravena,“ řekl sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.
Výstavba sokolovského dopravního teminálu zahrnuje nejen vybudování moderního autobusového nádraží na místě zchátralých drážních skladů, ale také vyřešení dopravní situace v sousedství hlavní budovy železničního nádraží včetně vzniku nových parkovacích míst. Vybudování všech tří terminálů má podle projektových dokumentací stát 190 milionů korun. Samotný sokolovský terminál by pak měl přijít zhruba na 80 milionů. Pětaosmdesát procent z celkových nákladů má přitom pokrýt evropská dotace z Regionálního operačního programu, deset procent zaplatí kraj a zbylých pět města. Sokolov by tedy měl do vybudování moderního terminálu investovat maximálně pět milionů. Dotační titul, ze kterého chce kraj prostředky získat, bude pravděpodobně vyhlášen v letošním nebo příštím roce.