Nové dva kruhové objezdy, necelá pětistovka parkovacích míst a celkové úpravy okolíbývalého areálu ČSADna sokolovském sídlišti Michal. To vše souvisí se stavbou supermarketu Tesco a dalších deseti menších obchůdků. Včera dopoledne podepsali zástupci města Sokolova a investora smlouvu o zahájení stavby.

„Se stavbou kruhových objezdů počítáme v letošním roce. Jeden z nich bude na křižovatce ulic K. H. Borovského a Marie Majerové a druhý na křižovatce nedaleko obchodního domu Kaufland,“ uvedl ke stavbě jednatel developerské společnosti InterCora Ivan Hlaváček. „Stavba kruhových objezdů si vyžádá i dopravní omezení, kterému se nevyhneme,“ doplnil.

Celá stavba vyjde podle odhadů investora na pět set milionů korun.
„Počítáme s otevřením obchodního centra na Vánoce v roce 2010,“ upřesnil Hlaváček.
Zástupci společnosti odhadují, že v ulici Marie Majerové ubydou parkovací místa. „Jedná se o zhruba šedesát parkovacích míst. Ta budou nahrazena novými v areálu chystaného obchodního centra. Také se nevyhneme rozsáhlému kácení zeleně. Na to už máme vydané povolení,“ doplnil projektant stavby Martin Volný.

Spokojení odcházeli z jednání zástupci sokolovské radnice. „Všechny naše podmínky investor splnil. Kromě nových kruhových objezdů se vyřeší dopravní situace kolem obchodního centra, včetně parkování. Právě parkovacích míst je na sídlišti Michal nedostatek,“ řekl místostarosta města Jaromír Dvořák. „Město Sokolov má v rozpočtu na letošní rok částku tři miliony korun,“ doplnil Dvořák.
Koncem loňského roku už začala soukromá firma s bouráním bývalých objektů v areálu.