Využít trávník před Městským domem kultury v Sokolově mohou nyní obyvatelé a návštěvníci města k odpočinku. Jedná se o vyvýšený záhon, na kterém před časem nahradil květiny travnatý porost.
„Nápad není náš. Ptali se nás lidé, co se stane, když si na trávník přímo před městským domem kultury lehnou, jestli je městská policie bude vyhánět nebo jestli bude někdo zakročovat. My jsme řekli, že nám to vůbec nevadí. Pokud si tam někdo chce lehnout, ať si klidně lehne,“ řekl sokolovský starosta Karel Jakobec.
Sokolov si v posledních letech snaží postupně vybudovat novou image města sportu a zeleně. S touto snahou koresponduje také přístup radnice k využití parků a dalších zelených ploch na území města.
„Běžná praxe ve všech městech v západní Evropě je taková, že občané mohou vstupovat na trávníky, mohou se tam opalovat a případně i hrát míčové hry. V Sokolově chceme postupovat obdobně,“ poznamenal Jakobec.
Výhodou nové travnaté plochy před Hornickým domem je navíc také to, že díky vyvýšení je prakticky nedostupná psům, takže není znečištěna od psích exkrementů.