Stovky lidí zamířily o uplynulém víkendu do sokolovského kina Alfa. Začalo se zde promítat v 3D podobě. Kino Alfa v Sokolově se tak stalo jediným v Karlovarském kraji, které tuto novinku lidem nabízí.

„Jen v sobotu navštívilo kino přes dvě stě padesát návštěvníků. To hodnotím jako veliký úspěch,“ zhodnotil návštěvu ředitel sokolovského domu kultury Jan Picka. „Nedá se přesně porovnat, jak se návštěvnost projevila v porovnání s ostatními víkendy. V současné době máme nabídku filmů velmi pestrou. Je snímek, na který přijde dvacet lidí, a další snímek zase návštěvnost zvedne,“ doplnil Picka.

Jedním z těch, kteří si 3D projekci nenechali o uplynulém víkendu ujít, byl i dvanáctiletý student sokolovského gymnázia Jakub. „Moc se mi představení líbilo. Ještě jsem nic takového neviděl. Už se těším na film Harry Potter,“ uvedl nadšeně těsně po představení.

Další novinkou, kterou se sokolovské kino může chlubit, jsou nejmodernější brýle. „Přiznám se, že jsem měl velké obavy, zda brýle dorazí. Hodně se mi ulevilo, když jsem se ve čtvrtek dozvěděl, že přišly,“ uvedl Picka.

Podle Jiřího Konopáska ze společnosti XC data, která do kina zařízení nainstalovala, je Sokolov šestým městem v České republice, které se touto technikou může chlubit. „Nejbližší v kraji jsou Dobřany,“ řekl.