Sokolov/ Sokolovská radnice podala žádost o dotaci na realizaci úprav okolí panelových domů ve Wolkerově ulici v samotném centru města. Projekt počítá například s vybudováním nových parkovacích míst, sadovými úpravami celého prostoru nebo s instalací nových herních prvků pro děti.
“My o dotaci na rekonstrukci tohoto vnitrobloku žádáme již počtvrté, zatím jsme ale neuspěli. Ten projekt je tedy již asi pět let starý,“ řekl sokolovský starosta Karel Jakobec.
To, jak budou úpravy vnitrobloku vypadat, město konzultovalo s obyvateli okolních panelových domů.
“Studii úprav jsme nejprve udělali ve třech variantách a potom jsme sezvali veřejnost. Zasedačka byla tehdy úplně plná, přišlo takových osmdesát, sto lidí, a byla o tom dlouhá diskuze. Nakonec si občané vybrali variantu, která je v podstatě průnikem těch tří původních návrhů. Vybrali si takovou variantu, kde je méně parkovacích míst a více zeleně,“ dodal sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.
Žádost o dotaci Sokolov adresoval na ministerstvo pro místní rozvoj.
“Jedná se o dotační titul na revitalizaci panelových sídlišť a dotace by mohla činit až sedmdesát procent předpokládaných nákladů,“ upřesnil Jakobec.
Celková rekonstrukce vnitrobloku má podle odhadů přijít na více než 6,5 milionu korun. V případě získání dotace by tedy město muselo zaplatit pouze necelé 2 miliony.
Plánované stavební úpravy malého sídliště by se přitom realizovaly ještě v průběhu letošního roku.