Vedení radnice v Sokolově vyjednalo s Ředitelstvím silnic a dálnic finanční kompenzace v řádech desítek milionů korun za komplikace při objížďce centrem města kvůli stavbě nové rychlostní silnice R6. Zvýšený počet projíždějících aut totiž způsobil zničení povrchu silnic. Nové bude i veřejné osvětlení, které však sokolovská radnice zaplatí ze svého rozpočtu.

„Jsme povinni uvést komunikace do původního stavu,“ sdělil ředitel karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Pavel Rödl. Jedinou změnu nastínil u sokolovské Vítězné ulice. „Za stejné peníze, které měly jít od nás do této lokality, spravíme jiné ulice v Sokolově,“ nastínil Rödl. Občané z této ulice nemusejí mít strach, že na ně se nedostane. Investovat a opravovat zde bude radnice ze svého. Hotov je již projekt. „Bylo by nelogické Vítěznou opravit, aby vzápětí byla znova rozkopána,“ dodal Rödl. V rámci náhrad byla za státní finance zrekonstruována v Sokolově parkoviště u Komerční banky či u bývalé hygienické stanice. Zde vyrostlo dokonce nové. Jednou z nejnákladnějších akcí byla oprava mostu přes Lobezský potok u 2. základní školy v Sokolově. Novým povrchem se mohou pochlubit také některé ulice ve čtvrti zvané Šenvert. V plánu je i rekonstrukce mostu za integrovanou střední školou technickou a ekonomickou, o kterou se město podělí s firmou, která zde staví nové centrum vzdělávání ISŠTE.

Město dává každý rok na opravy komunikací zhruba dvacet milionů korun. Za loňský a letošní rok by se mělo do obnovy ulic investovat několikanásobně více. V těchto dnech panuje čilý ruch v Husitské ulici. Parkování u ní se dočká hned dvou podstatných změn. Za prvé zde přibude výrazně ploch k odstavení vozidel a za druhé radní nechají instalovat první parkovací automat ve městě. Nyní je zde patnáct stání a přibýt by jich mělo dalších pětatřicet. Vedoucí odboru správy majetku sokolovské radnice Pavel Beran upozorňuje, že nejde jen o rekonstrukci parkoviště, ale i o opravy vozovek, včetně stání, osvětlení nebo přeložek. „V ulicích Chelčického a Jeronýmova byly celkové náklady 13,5 milionu a v ulici Husitská necelých 12 milionů korun. Zde se zvětší i kapacita stání, protože auta budou parkovat kolmo,“ konstatoval vedoucí. Zejména u polikliniky lidé uvítají větší počet míst pro auta.

Občané si stěžují, že nemohou zaparkovat přímo u zdravotnického zařízení. Parkoviště je již od rána obsazené auty, kterými přijel zdravotnický personál polikliniky, a dále jsou zde vozy přijíždějících zaměstnanců a některých studentů sokolovského gymnázia. Radnice slibuje, že parkování nastaví sociálně. „První tři hodiny budou za pět korun, každá další započatá za padesát korun,“ řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Zejména starší občané nápad vítají.

„Špatně chodím a musím parkovat daleko od polikliniky, protože je zde neustále plno. Doufám ale, že to nebude drahé,“ řekl jeden ze sokolovských seniorů.