I když nezaměstnanost v uplynulém měsíci na Sokolovsku nepatrně klesla, o 0,02 procentního bodu, zůstává situace na trhu práce špatná. Zaměstnání totiž nemůže najít 14,13 procenta lidí. O jedno volné pracovní místo přitom usiluje v průměru už 33,5 lidí. Podle mluvčího Úřadu práce v Sokolově Jaroslava Januše navíc nelze očekávat výrazné zlepšení. „Bude nyní záležet na počasí. Nezaměstnanost se tak může snížit se zahájením sezónních prací. Výrazný pokles ale rozhodně nepřijde. Očekáváme spíše stagnaci,“ sdělil Januš.

Statistika za uplynulý měsíc ukazuje alarmující číslo na Kraslicku. Míra registrované nezaměstnanosti totiž šplhá k šestnáctiprocentní hranici. „Na Sokolovsku jde o nezaměstnaností nejvíce postižený mikroregion,“ sdělila analytička sokolovského úřadu práce Kristina Martínková. Zatímco takřka ve všech mikroregionech Sokolovska se v únoru nezaměstnanost snížila, v Kraslicích vzrostla o 0,29 procenta a činí vysokých 15,76 procenta. „Růst zaznamenal i Horní Slavkov, a to o 0,66 na 9,94 %. Naopak v Lokti klesla o 0,24 na 10,77 %, v Sokolově o 0,11 na 12,95 %, v Kynšperku o 0,36 na 12,45 % a a v Chodově o 0,1 na 15,39 %.

Největší poptávka na trhu práce je přitom po zdravotnickém personálu a také lékařích. Na Sokolovsku by práci našlo jednadvacet zdravotních sester a deset doktorů.